Meist

Meie lugu

Kõik sai alguse sellest, kui Nirgu talus, mis asub Harjumaal, käisid hundid lambaid murdmas. Ja seda süstemaatiliselt. Proovitud sai kõikvõimalikke peletusviise, aga ikka ja jälle tulid metsloomad tagasi. Lisaks märkasime, et kuna oli suveaeg ja hundikutsikad juba piisavalt suured, olid ka nemad kaasa võetud, et õpetada lambaid murdma. Vaatepilt, mis hommikuti avanes, oli kohutav.

Riik küll kompenseerib üht-teist, aga selle raha eest ei saanud kohe kindlasti uusi lambaid, lisaks kogu asjaajamine. Seega tuli välja mõelda midagi muud ning hakkasime aktiivsemalt otsima erinevaid viise, kuidas hunte hirmutada. Üks võimalus, mis meile silma jäi, oli gaasikahur. Kuna tol ajal keegi seda Eestis ei müünud, hakkasime seda väljastpoolt Eestit otsima. Lõpuks läbi mitme kontakti jõudsime Leetu, kust saime esimese eksemplari.

Kahjuks tegi kahur nii kõva pauku, et lambad olid pidevalt šokiseisus. Seega tuli paugutamine lõpetada ja kahur müüki panna. Nõudlus osutus aga nii suureks, et varsti tuli abivajajatele tellida kahureid kümnete kaupa ning Nirgu e-pood oli sündinud.

Lisaks hakati meie poole pöörduma väga eriliste muredega, mis puudutasid linde. Näiteks ühel härral oli mure, et linnud käivad ainult tema auto peale häda tegemas. Parkigu tema auto kuhu tahes, linnud tulevad ikka tema auto peale. Siis on kurdetud, et toonekured käivad inimesi läbi klaasi hirmutamas (tegelikult ikka näeb kurg peeglist rivaali ja tahab temaga rinda pista). Praeguseks on lisaks palju muresid rändlindudega ja väga tihti tuleb ka tegeleda kajakate ning tuvidega katustel. Viimane trend on rähnid, kes lammutavad maju – võtavad fassaadi või tuulekasti ette ning hakkavad auke tegema.

Vaata ERR’i uudist siit: https://www.err.ee/352469/hundid-murravad-massiliselt-kariloomi-juba-tallinna-kulje-all

 

Missioon

Tänaseks oleme aidanud üle 1000 rahuloleva kliendi.

Meie valikus on ligi 50 erinevat peletit ja see arv kasvab pidevalt, et pakkuda kõige efektiivsemaid linnupeletamise lahendusi.

Oleme uuendusmeelsed ning innovaatilised ja pidevalt uute linnu- ja loomapeletamise lahenduste otsingutel.

Meie eesmärk on pakkuda põllumeestele ja aednikele parimat ja efektiivsemat viis lindude ja loomade peletamiseks.

(+372) 52 67 138

Juriidiline aadress:

Salu OÜ Reg nr. 12600389
Kunderi 27 Tallinn 10918

0