5 efektiivset moodust metsloomade peletamiseks

Talv on metsloomadele jaoks raske aeg, sest looduses jääb toidulaud kesiseks. Mida külmemaks lähevad ilmad ja mida rohkem on lund, seda keerulisemaks muutub toidu hankimine. Seetõttu hakkavad jänesed, kitsed, hirved ja põdrad otsima uusi kohti, kus kõht täis saada ning aeda pääsedes avastavad nad, et noorte viljapuude peened oksad ja koored on täitsa maitsvad. Suure näljaga ei ütle nad ära ka muudest puudest-põõsastest ja taimedest, mida aedadest leida võib.

Näljastest kitsekestest võib küll väga kahju olla, kuid oma viljapuudest ilma jääda ei taha sellegi poolest ükski aiapidaja. Sellepärast on mõistlik ulukid oma aiast eemale hoida ja õnneks on metsloomade peletamiseks mitmeid tõhusaid seadmeid.

Jätka lugemist

Sooduskampaania linnutõketele

Hinnad sulavad linnas!

Kevad koputab uksele ja kinnisvara olukorda hindavad linnud on katustel ametis. Neid esimesi vaatlejaid nagu ei märkagi. Aga kui pesaehitus juba käib ja esimene munagi munetud, on selleks hooajaks hilja katust kaitsta.

Aastateks lahendab igasuguse linnuprobleemi katusel linnutõkete paigaldamine. Kui valvelind katuse serval või ventilatsioonikorstnal istudes ümbrust vaadelda ei saa loetakse territoorium pesitsemiseks ebasobivaks.

Kulusid aitab optimeerida sooduspakkumine.

Roostevabade ogadega linnutõke UV-kindlal plastalusel

Kuidas peletada rähne?

Rähn on võimeline maja tuulekasti paari päevaga auguliseks taguma. Võta sa kinni, tahab ta sinna pesa teha, loodab söödavat leida või kasutab tuulekasti kõlapuuna.

Ükskõik, milline põhjus neist kolmest rähni maja seina auku toksima meelitab, tuleb reageerida kohe, kui lind maja vastu huvi ilmutab. Mida kauem lasta tal tegutseda, seda enesekindlamaks lind muutub

Rähni peletamiseks on mitmeid häid mooduseid. Parima tulemuse annab erinevate peletajate (visuaalse peletamise ja heli) kombineerimine.

Jätka lugemist

Kuidas peletada pääsukesi?

Pääsukesed pöörduvad samasse kohta tagasi

Pääsukesed on koduhoidvad, kuid kahjuks tekitavad maja räästas või tööstus- ja kaubahoone laealuses asuvad pesad kaasneva reostuse tõttu inimesele meelehärmi. Kuna pääsukestel on harjumuspõhine eluviis, pöörduvad lisaks vanematele samasse pesitsuskohta tagasi ka pojad. Seega on väga oluline eemaldada soovimatutest paikadest vanad pesad, et linnud neid taas kasutusele ei võtaks.

Kuidas pääsukesi eemal hoida?

Kui pesad on maha jäetud, tuleb kõik vanad pesad täielikult eemaldada ning ümbrus hoolikalt lindude väljaheidetest ja sulgedest puhastada. Kasutage puhastusvahendit ja kaaluge hooldatavate pindade immutamist või ülevärvimist.

Jätka lugemist

Kuidas peletada katustelt kajakaid ja tuvisid?

Iga hea peremees hoiab oma vara korras ja kaitstuna. Linnaruumi jagamine lindudega tekitab vajaduse kaitsta hoonete katuseid kajakate ja tuvide eest. Reostusele ja lärmile lisanduvad probleemid katusel – lindude pesamaterjal ja katusele tassitud jäätmed ummistavad sadevee äravoolusid põhjustades kinnisvarale niiskuskahjustusi.

Jätka lugemist

Mis vahe on elektroonilisel ja mehaanilisel paugutajal?

Mehaaniline paugutaja teeb korraga vaid ühe paugu ning ei vaja lisatoidet tööks. Paukude intervalli saab ventiiliga reguleerida vahemikus 30s kuni 30min. See tähendab, et toimub üks pauk nt iga 30min tagant terve ööpäeva jooksul. Kuna konstantne paugutamine pole alati soovitud või vajalik, siis lisana valitav taimer annab võimaluse paugutamise aega reguleerida st näiteks sättida nii, et paugutataks ainult päeval.

Jätka lugemist

Kuidas taotleda rändlindude peletamiseks tehtavate kulutuste 50% hüvitamist.

Keskkonnaameti andmetel tegid rändlinnud (haned-lagled-sookured) 2019. aastal talunikele kahju ligikaudu 1,47 miljoni euro väärtuses. Kahjude hüvitamiseks maksti välja aga 492 719 eurot, mis tähendab seda, et tegelikult kompenseeriti põllumeestele kolmandik tekkinud kahju suurusest.

Paljud talunikud jätavad kahju üldse deklareerimata, kuna hüvitise taotlemine on üsnagi tüütu protsess. Seega tegelikult ei ole teada, kui palju rändlinnud kevadel ja sügisel põllumeestele reaalselt kahju teevad.

Rändlindude tekitatavate kahjustuste vältimiseks tehtud kulutuste hüvitamiseks 50% ulatuses tehti möödunud aastal vaid 23 taotlust kokku 14161 euro ulatuses.

Ehk siis peenes kirjas väljavõte:

Looma tekitatud kahju hindamise metoodika, kahju hüvitamise täpsustatud ulatus ja hüvitamise kord ning kahjustuste vältimise abinõudele tehtud kulutuste hüvitamise täpsustatud ulatus ja kord

Jätka lugemist

Lindude parv võib päevas ära süüa 500 kilogrammi astelpaju marju – kuidas seda vältida?

“Kui kuldnokkade ja vareste parv astelpaju põllule peale lendab, siis võivad nad ühe päevaga ära süüa lausa 500 kilogrammi marju. Algul kugistavad nad alla kõik tipumarjad ja siis lähevad ka alumised marjad,” kirjeldab Peeter Enning Pärnumaal asuvast Sella talust kui palju teevad linnud talunikele kahju.

Talunikel on lindudega sügiseti suur probleem. Just sügisel, kui paljud linnud valmistuvad siit lahkuma ja alustavad nii-öelda oma varude tankimist, saavad valmis astelpajumarjad. Linnud lendavad parvedes astelpajupõõsaid rüüstama ja võivad teha kasvatajatele väga palju kahju.

Jätka lugemist

Viis põhilist viga, mida tehakse linnupeletajat ostes:

Uuri linnu kohta lähemalt

Esimene põhiline viga, mida tehakse, on see, et ei uurita täpsemalt, millist lindu täpselt soovitakse peletada. Kui gaasikahur välja arvata, siis enamus linnupeletajaid on mõeldud spetsiaalsetele lindudele või linnuGRUPPIDELE. Näiteks kui soovite peletada vareseid, siis öökulli kuju tõenäoliselt ei mõju, kuna öökull ei ole looduses varese vaenlane. Varest tuleks peletada kas spetsiaalse häälitsuspeletaja või surnud varese kujuga. Ka näiteks laser töötab enamasti ainult rändlindude, tuvide ja pääsukeste puhul.

Enneta viga

Teiseks on peletajast vähe kasu, kui lindudel on juba koht sisse söödud. Ehk kui teil on maasikad või murelid juba lindude poolt natuke söödud, siis linnud juba teavad, et selles kohas on toidulaud kaetud.

Jätka lugemist

Kuidas linde peletada koduaiast?

Linnud on küll väga armsad ja ilusad vaadata, aga vahel võivad nad olla ka üsna ebameeldivad. Eriti kui avastad hommikul, et keegi on oma pika nokaga pool sinu higi ja vaevaga rajatud maasikapeenra saagist nahka pannud. Ja nii mitu päeva järjest. Õnneks on olemas päris häid lahendusi, kuidas linde oma aiast eemal hoida. Toome siin mõned näited.

 

Viimaste aastate kõige populaarsem ja efektiivsem vahend on lohe. Näiteks pildil olev lohe on 7 m pikkuse ridva otsas ja see kinnitatakse maa külge spetsiaalse komplektis oleva vaiaga. Lohe imiteerib kulli lendu ja hoiab tõhusalt väikesed linnud eemale. Ritv tuleks panna nurga alla nii, et isegi väga kerge tuulega liigub lohe peenra kohal ja seega teeb oma tööd üsna efektiivselt.

Kullikujuline lohe koos ridva ja vaiaga

Jätka lugemist

Meie eesmärk on pakkuda põllumeestele ja aednikele parimat ja efektiivsemat viis lindude ja loomade peletamiseks.

(+372) 52 67 138

Juriidiline aadress:

Salu OÜ Reg nr. 12600389
Kunderi 27 Tallinn 10918

0

Ostukorv

Quantity: 0 Items: 0
The Cart is Empty
No Product in the Cart!
0.00
0.00
€0.00