Kuidas peletada rähne?

Rähn on võimeline maja tuulekasti paari päevaga auguliseks taguma. Võta sa kinni, tahab ta sinna pesa teha, loodab söödavat leida või kasutab tuulekasti kõlapuuna.

Ükskõik, milline põhjus neist kolmest rähni maja seina auku toksima meelitab, tuleb reageerida kohe, kui lind maja vastu huvi ilmutab. Mida kauem lasta tal tegutseda, seda enesekindlamaks lind muutub

Rähni peletamiseks on mitmeid häid mooduseid. Parima tulemuse annab erinevate peletajate (visuaalse peletamise ja heli) kombineerimine.

  1. Rähni looduslik vastased on röövlinnud. Seega võib maja katuse kohale lendlema panna lohe https://nirgu.ee/toode/kullikujuline-lohe-koos-ridva-9m-ja-vaiaga/ või kinnitada katusele kullisilmad https://nirgu.ee/toode/hawk-eyes/ , mis tuules ringi käivad. Ka linnupeletuspall https://nirgu.ee/toode/linnupeletuspall/ mõjub hirmutavalt, kuid selle riputamisega õigesse kõrgusesse on rohkem vaeva.
  2. Eriti mõjusad on liikumisanduriga peletid, mis hakkavad tööle liikumise tuvastamisel. Nii saab rähn iga kord hirmutatud, kui ta majale läheneda üritab. Hea tulemuse annavad röövlindude hääli kasutavad seadmed https://nirgu.ee/toode/liikumisanduriga-heliline-linnupeletaja/ või heli ja vilkuvate tulede kombineerimine https://nirgu.ee/toode/ultraheli-ja-valgusega-liikumisanduriga-linnupeletaja/ . Seadme hilisemat kasutust silmas pidades on praktiline soetada seade, millega saab eemal hoida nii linde kui loomi https://nirgu.ee/toode/super-pluss-linnupeletaja/ 
  3. Rähn ei salli liigikaaslast oma territooriumil. Nähes teist rähni maja tuulekastil lendab ta uut objekti otsima. Tasapinnaline rähni kuju: https://nirgu.ee/toode/kirjurahni-kuju-rahnide-peletamiseks/ , kolmemõõtmeline rähni kuju https://nirgu.ee/toode/sulgedega-kirjurahni-kuju-rahnide-peletamiseks/ 
  4. Hea tulemuse annab läikivatest lintidest https://nirgu.ee/toode/peletav-lint/ otsekui kaitsva kardina ehitamine ründe alla sattunud majaosa ette. Ehkki selle ehitamise ja paigaldamisega on tükk tegemist, on see vajalik juhul, kui rähn on ette võtnud kümnete pisikeste aukude tagumise seina.

Kindlama kaitse saab võrgu või vooderdusega. 

Suvilate ja muude ehitiste puhul, kus pidevalt ei elata, tuleks mõelda ennetavale kaitsele. Näiteks paigaldada mõne sentimeetri kaugusele seinast peene silmaga metallvõrk või paks riie, mis takistab ligipääsu hoonele.

Meie eesmärk on pakkuda põllumeestele ja aednikele parimat ja efektiivsemat viis lindude ja loomade peletamiseks.

(+372) 52 67 138

Juriidiline aadress:

Salu OÜ Reg nr. 12600389
Kunderi 27 Tallinn 10918

0

Ostukorv

Quantity: 0 Items: 0
The Cart is Empty
No Product in the Cart!
0.00
0.00
€0.00