0 toodet

Kuidas linde peletada koduaiast?

Linnud on küll väga armsad ja ilusad vaadata, aga vahel võivad nad olla ka üsna ebameeldivad. Eriti kui avastad hommikul, et keegi on oma pika nokaga pool Sinu higi ja vaevaga rajatud maasikapeenra saagist nahka pannud. Ja nii mitu päeva järjest. Õnneks on olemas päris häid lahendusi, kuidas linde oma aiast eemal hoida. Toome siin mõned näited:

 

Viimaste aastate kõige populaarsem ja efektiivsem vahend on lohe. Näiteks pildil oleva lohe on 7 m pikkuse ridva otsas ja see kinnitatakse maa külge spetsiaalse komplektis oleva vaiaga. Lohe imiteerib kulli lendu ja hoiab tõhusalt väikesed linnud eemale. Ritv tuleks panna nurga alla nii, et isegi väga kerge tuulega liigub lohe peenra kohal ja seega teeb oma tööd üsna efektiivselt.

Kullikujuline lohe koos ridva ja vaiaga

Üks väga hea võimalus on ka kasutada vihmutuspeletit, mis töötab elektrooniliselt ja laeb oma akusid päikese jõul. Seade paigaldatakse peenra otsa ja kui peaks mõni lind tulema, saab ta sahmaka vett kaela. Samas saab ka peenar kastetud.

SPRINKLERPELETAJA

Lisaks soovitame kasutada ka kõiksuguseid röövloomi või -linde imiteerivaid kujusid. Meeles tuleb pidada, et neid peaks üsna tihti ümber tõstma. Nii ei harju linnud kujuga ära.

Linnupallid teevad ka oma tööd väga hästi, kui neid piisavalt tihedalt panna.

Ja peletav lint, mida peaks tõmbama piki peenraid või siis riputama põõsaste või puude külge, on väga lihtne, kuid mõjus linnupeletusmeetod.

 

Seda postitust ei saa kommenteerida