Viis põhilist viga, mida tehakse linnupeletajat ostes:
Uuri linnu kohta lähemalt
Esimene põhiline viga, mida tehakse, on see, et ei uurita täpsemalt, millist lindu täpselt soovitakse peletada. Kui gaasikahur välja arvata, siis enamus linnupeletajaid on mõeldud spetsiaalsetele lindudele või linnuGRUPPIDELE. Näiteks kui soovite peletada vareseid, siis öökulli kuju tõenäoliselt ei mõju, kuna öökull ei ole looduses varese vaenlane. Varest tuleks peletada kas spetsiaalse häälitsuspeletaja või surnud varese kujuga. Ka näiteks laser töötab enamasti ainult rändlindude, tuvide ja pääsukeste puhul.
Enneta viga
Teiseks on peletajast vähe kasu, kui lindudel on juba koht sisse söödud. Ehk kui teil on maasikad või murelid juba lindude poolt natuke söödud, siis linnud juba teavad, et selles kohas on toidulaud kaetud.
Et seda ennetada, peaks hirmutised üles panema juba varem, et linnud ei tuleks isegi mitte vaatama.
Muuda asukohta
Üks suuremaid vigu, mida me igapäevaselt näeme, on see, et ostetakse hirmutiskuju (pall, öökull, mõne looma kuju) ja see jäetakse ühte kohta mitmeks nädalaks seisma. Linnud on väga targad loomad ja kui see hundi kuju ikka ei tule lähemale, siis järelikult pole ohtu. Aga kui kuju asukohta iga päev muuta, siis on see lindudele hirmutav.
Lohe, mis iseenesest on üks viimase aja kõige tõhusamaid ja lihtsamaid linnupeletajaid, ei tohiks ka päris mitmeks nädalaks ära unustada. Suurema tuulega võib lohet hoidev nöör katki minna ja lohe ära lennata. Võib ka juhtuda, et lohe kerib ennast ümber ridva. Seega tuleks mõne päeva järel kontrollida, kas lohe ikka töötab. Et lohe võib ajapikku katki minna, tuleks osta varulohe.
Tõsta linnuhirmutis nähtavale
Hirmutistega on nii, et midagi kõrgemal ja nähtavamal nad on, seda efektiivsemalt nad töötavad. Kui te jätate palli või lohe väga madalale, siis linnud ei märka seda eemalt. Linnud peaksid ikka enne märkama hirmutist, mitte justvalminud punast maasikat. Samuti tuleks linnupeletid nii kõvasti maa külge kinnitada, et need ümber ei kukuks.
Ühest hirmutisest on tavaliselt vähe
Üksik peletaja kipub hätta jääma. Näiteks ei tasuks osta ainult palle või ainult linte. Need küll toimivad, aga üksinda jääb nende mõju kesiseks. Seega oleks tark midagi juurde mõelda ja mõne teise linnupeletajaga kombineerida. Näiteks teha juurde traditsiooniline hernehirmutis.